Porovnejte slova předsedkyně PSP ČR Pekarové-Adamové (TOP 09) z července 2021 a února 2022Slova Pekarové-Adamové z 21.července 2021:

.

Současná předsedkyně PSP ČR Markéta Pekarová Adamová loni kritizovala tehdejší vládu za protiprávní kroky v rámci epidemiologických opatření. Dnes zavádí podobná opatření přímo do legislativy ČR. Pekarová-Adamová v červenci 2021 volala po potrestání viníků. Srovnejte si její tvrzení z Twitteru z 21.července 2021 s tím, jak jedná ve věci pandemického zákona začátkem února 2022.

Nejvyšší správní soud (NSS) 26.ledna zrušil platnost nařízení kontrol v restauracích, hotelech a jiných veřejných místech. Soud to zdůvodnil tím, že opatření se neopírají o pandemický zákon. Místo respektování zákona na to ministr zdravotnictví Vlastimil Válek hned reagoval slovy: „To rozhodnutí (soudu) je přesně ten důvod, proč je potřeba novelizovat pandemický zákon.“ Poslanecká sněmovna vedená Pekarovou-Adamovou nesoulad epidemiologických opatření se zákonem vyřešila tím, že nový pandemický zákon umožní to, co předchozí neumožňoval. Libovolné změny zákonů podle aktuálního přání vládců způsobují, že zákon nemá žádnou váhu. Jeho nerespektování se vyřeší okamžitou novelou, nebo vytvořením zcela nového zákona a jedeme dál. Vláda tedy žádné zákony respektovat nemusí, protože si je vždy změní podle svého přání. V protektorátu Čechistan se tak zákony změnily v něco, z čeho si dělají srandu politici i soudci. Jediný, kdo nese následky, je obyčejný občan.

Více si počtete třeba zde:
iDNES.cz: Problém starý jako Metuzalém: opatření zdravotnictví se ruší pořád dokolaPříspěvek byl publikován v rubrice COVID, Mají vás za blbce, Politika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.